Logo
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
09-402 Płock, ul. Norbertańska 9 lok. 9
tel.: 606 68 68 64
 

Rodzaje usług


Porady prawne

Na podstawie przedstawionych faktów zidentyfikuję problem prawny, który z nich wynika, a następnie zalecę jak go rozwiązać.

Mogę to zrobić ustnie - podczas osobistego spotkania lub przez telefon, ale także w drodze korespondencji e-maliowej lub pocztowej, a nawet przez serwis społecznościowy Facebook.

Opinie

Są odpowiedzią na potrzebę bardziej szczegółowej analizy sprawy w formie pisemnej po to, by lepiej zrozumieć problem i rozważyć zaproponowane rozwiązania albo, by udokumentować fakt uzyskania profesjonalnej porady.

Wraz z Klientem ustalam wówczas stopień szczegółowości opinii, jej zakres, przewidywany sposób wykorzystania i termin wykonania. Zawsze sporządzam ją rzetelnie i terminowo.

Reprezentacja


Mogę reprezentować Klienta przed wszystkimi sądami, urzędami, a także innymi podmiotami - według potrzeb.

Reprezentacja polega na zastąpieniu Klienta w negocjacjach i postępowaniu ugodowym, a także w postępowaniach sądowych czy administracyjnych. Mogę wykonać tylko jedną zleconą czynność (np. sporządzić i wysłać pismo) albo prowadzić sprawę od początku do końca.

Udokumentowanie prawa do reprezentacji wymaga podpisania przez Klienta dokumentu pełnomocnictwa, w którym zostanie dokładnie wskazany jego zakres.

Webinaria


Nieznajomość prawa szkodzi. Dlatego warto poznać obowiązujące prawo i związane z nim procedury zanim dotknie nas problem, który już pojawia się na horyzoncie. Zdarza się także, że danym problemem zainteresowanych jest jednocześnie kilka osób - znajomi, rodzina, wspólnicy. Wówczas proponuję rodzaj wspólnego szkolenia, na którym przedstawiam:

  • trochę teorii - by wiedzieć, gdzie szukać podstaw prawnych, i
  • więcej praktyki - by wiedzieć, jak je zastosować.
Forma jest dowolna - możemy się spotkać osobiście w kancelarii lub online.

Przykłady?

Kurs przedmałżeński

  • Kiedy zamierzacie założyć rodzinę lub nawet zawrzeć związek małżeński – przedstawię Wam, co zmieni się w Waszej prawnej sytuacji, jak możecie kształtować swoją sytuację rodzinną i majątkową, jak wykonywać władzę rodzicielską.
Kurs rozwodowy

  • Jeśli zamierzacie się rozwieść, zaczęły się kłopoty  – przybliżę Wam, jak wyglądają procedury separacyjne lub rozwodowe i jakie są inne możliwości rozwiązania tej sytuacji.
Kurs biurowy

  • Gdy zamierzacie zacząć własną indywidualną działalność gospodarczą lub założyć spółkę – nauczę Was, jak formułować umowy, windykować należności, rozpatrywać reklamacje, sporządzać pisma do urzędów i sądów, czy kształtować stosunki między wspólnikami i współpracownikami.